سفیران عزیز پیک آنلاین اصفهان که در شیپ‌نو فعالیت می‌نمایید، میتوانید با کلیک بر روی دکمه “درخواست بیمه تامین اجتماعی” و وارد کردن مشخصات دقیق خود برای بیمه اقدام فرمایید.لازم به توضیح است:

 • تمامی مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده بر عهده سفیر می‌باشد.
 • تکمیل و پر نمودن فرم به منظور قطعی شدن صدور بیمه نیست و صرفا جهت شروع مراحل اداری صدور بیمه می‌باشد.
 • لطفا تمامی قوانین گفته شده در رابطه با بیمه که در ادامه آمده است را مطالعه فرمایید.
بیمه تامین اجتماعی

شرایط و قوانین بیمه تامین اجتماعی

بر اساس بخشنامه صادر شده از سوی سازمان تامین اجتماعی مشمولین این بخشنامه آن دسته از شاغلین کسب و کار فضای مجازی فاقد رابطه مزدبگیری هستند که دارای تاییدیه از اتحادیه کشوری صنف کسب و کار مجازی بوده و تحت پوشش مقررات حمایتی خاصی قرار نداشته باشند.

سایر کارکنان که رابطه استخدامی و مزدبگیری با کارگاه های ذیربط دارند مشمول بند الف ماده ۴ قانون بیمه تأمین اجتماعی بوده و کارفرمایان مطابق مواد ۲۸، ۳۶ و ۳۹ قانون تأمین اجتماعی نسبت به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه آنان اقدام می‌کنند.

مشمولین یادشده می بایست از سوی اتحادیه کشوری صنف کسب و کار مجازی و یا نمایندگی آن در استانها به سازمان تأمین اجتماعی معرفی و سن متقاضی در تاریخ شروع بیمه (ثبت معرفی نامه در واحدهای اجرائی سازمان ) حداکثر”۵۰″ سال تمام باشد. درصورتیکه متقاضی دارای سابقه پرداخت حق بیمه قابل قبول نزد سازمان تأمین اجتماعی باشد، معادل مدت سابقه پرداخت حق بیمه قبلی جهت ورود به دایره شمول به سقف سنی مجاز (۵۰ سال ) وی اضافه و در صورت احراز شرایط، بعنوان مشمول پذیرفته می‌شود.

نرخ حق بیمه معادل ۲۷% مبنای پرداخت حق بیمه است و مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیانی که ۵ سال و یا کمتر از ۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند به انتخاب متقاضی بین حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار و حداکثر دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه در زمان ثبت معرفی نامه در واحد اجرائی مربوطه خواهد بود.

مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیانی که بیش از ۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند بین حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار تا حداکثر میانگین دستمزد آخرین ۳۶۰ روز قبل از ثبت معرفی نامه در واحد اجرائی به انتخاب متقاضی خواهد بود.

با توجه به اینکه این گروه از بیمه شدگان، فاقد رابطه مزدبگیری با اتحادیه کشوری صنف کسب و کار مجازی و یا نمایندگی های مربوطه می‌باشند، لذا از شمول قانون بیمه بیکاری خارج بوده و بر این اساس حق بیمه مربوطه (۳% مبنای کسر حق بیمه) نیز وصول نخواهد شد.کلیه حمایتهای مقرر در قانون تأمین اجتماعی به استثنای بند “ج” (غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری) با رعایت مقررات مربوطه و تغییرات بعدی به این گروه از متقاضیان ارائه خواهد شد.

شرایط برقراری و میزان تعهدات کوتاه مدت، مستمریهای بازنشستگی، بازماندگان، ازکارافتادگی کلی و همچنین استفاده از خدمات درمانی و بهداشتی با توجه به مفاد این بخشنامه و درچارچوب قانون تأمین اجتماعی و تغییرات بعدی آن خواهد بود.

متقاضیانی که مشمول بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد یا ادامه بیمه به طور اختیاری هستند، در صورت عدم انقطاع در پرداخت حق بیمه می توانند پس از پایان دوره پیش پرداخت بدون در نظر گرفتن شرایط سن و سابقه مقرر در بندهای “۱” و “۲” این بخشنامه با ارائه معرفی نامه از مرجع معرفی کننده ویا نمایندگی های مربوطه و رعایت سایر شرایط مقرر، از جمله انجام معاینات پزشکی موضوع بند۷ (در صورت عدم انجام معاینات پزشکی قبل از قرارداد) صرفاً در 

مرحله تغییر نوع بیمه، بدون انجام معاینات مجدد پزشکی در زمره مشمولین قرار گیرند. بدیهی است درصورتیکه این افراد پرداخت حق بیمه را بعد از شروع بیمه قطع نمایند، ورود مجدد آنان منوط به رعایت مقررات مربوطه مطابق سایر مشمولین خواهد بود.

بیمه شدگان مربوطه در صورت تمایل می توانند در هر مرحله نسبت به قطع بیمه پردازی بیمه‌های توافقی و ادامه پرداخت حق بیمه حسب ضوابط مقرر در چارچوب بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، ادامه بیمه به طور اختیاری و … اقدام نمایند.


۶ دیدگاه

محمدرضا پیرعلی زفره · اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۱ در ۶:۱۶ ق.ظ

شیپ نو نظیر ندارد

  پشتیبان شیپ نو · خرداد ۲, ۱۴۰۱ در ۵:۴۵ ق.ظ

  سلام سفیر عزیز، ممنون که شیپ نو رو انتخاب کردید از همراهی شما سپاس گزاریم.

   امی · تیر ۶, ۱۴۰۱ در ۴:۲۰ ب.ظ

   واقعا شیپ نو به فکر راننده هست ممنون ازتون فقط میخواستم بدونم ماهیانه چقدر باید بدیم ممنون؟؟

    پشتیبان شیپ نو · تیر ۷, ۱۴۰۱ در ۱۱:۴۳ ق.ظ

    سلام سفیر عزیز،ممنون از همراهی شما. با توجه به جدید بودن این طرح، هنوز به صورت دقیق مبالغ مشخص نیست. برای اطلاعات بیشتر میتونید به صورت حضوری به شعبات تامین اجتماعی مراجعه کنید.

محمد سجاد باقری · تیر ۱, ۱۴۰۱ در ۱۲:۵۲ ب.ظ

هزینش چجوریه؟

  پشتیبان شیپ نو · تیر ۷, ۱۴۰۱ در ۱۱:۴۳ ق.ظ

  سلام سفیر عزیز، با توجه به جدید بودن این طرح، هنوز به صورت دقیق مبالغ مشخص نیست. برای اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به شعبات تامین اجتماعی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *